Mermerit Mutfak tezgahı

Mermerit Mutfak tezgahı

Ürün Kodu: 1557
Kategori:

Ürünümüz hakkında bilgi veya teklif alabilirsiniz.

Mermerit Tezgah

Mermerit Modelleri

Mermerit Tezgah Çeşitleri

MERMERİT (POLÜGRANÜL) NEDİR?

Mutfak tezgahı, kuaför tezgahları, okul, lokanta, hastane, turistik tesisler, kurumlar, kooperatifler vb. için çok evyeli lavabo dökümü, hilton lavabo karşılama bankoları, sınırsız renk ve model seçenekleri ile Polügranül imalatı olanaklıdır.

Polügranülüzerine dökülen asit, yağ, yoğurt suyu, kola, çay, limon suyu ve asitli temizleyiciler gibi dış etkenlerden etkilenmez. Sıvıları kesinlikle emmez, yüzeyinde gözeneksiz olduğundan leke oluşturmaz, kir, bakteri ve mikrop oluşumuna izin vermez.

Polügranül malzemesinin ana hammaddesi granit tozu ve polyester olmasına rağmen, ayrıca içerisine eklenebilecek renk pastaları, ayırıcı ve jelkot gibi ek malzemelerle çeşitleri arttırılabilir. Polügranülden imal edilen mutfak tezgahları ve banyo lavabolarının arka tarafı kalın, ön dudağı ve evye kısmının tek parça oluşu sebebi ile sıvı sızdırması yapmadığı için ahşap mutfak ve banyo dolaplarının sıvıdan dolayı zarar görmesini, açılmasını ve şişmesini önler. Diğer mermer ürünlerinde yapıştırma olduğu için, sızma olasılığı çok yüksektir. Polügranülde yapıştırma ve ek yeri yoktur. Bundan dolayı zamanla arka süpürgeliğin, ön ile kenar dudaklarının oynaması, açılması ve evye kısmının tezgahtan ayrılıp aşağı düşmesi gibi bir problemlerle karşılaşılmaz.

Kalıptan çıkarıldığında yüzeyi parlak ve pırıl pırıldır. Estekik ve şıktır. Cilalamaya gerek yoktur. Rengi yıllar geçsede solmaz ve parlaklığını kaybetmez. Mutfağınıza, banyo dolaplarınıza ve fayanslarınıza uygun, istenilen renk seçeneklerinde üretilebilir. Hatta müşterinin isteğine göre özel renk çalışması bile yapmak mümkündür. Granit (grapol) ve mermer (onix) görünümünde de üretilebilir.

Ürünlerin imalatı esnasında, malzemenin havası alındığından dolayı, ürünlerde çatlama ve hava boşlukları olmaz. Polyester bazlı üretim olduğu için, kasılmadan dolayı kırılma yapmaz. Esneme payı mermere göre daha fazladır. Bu yüzden çok sağlam ve dayanıklıdır.

Polügranül 220°c ısıya kadar (direk temaslar hariç) dayanıklı ürünlerdir.

Poligranit

Polügranülnasıl yapılıyor?

1-Granit tozu ve polyester mikserde karıştırılır.

2- Karışım kalıplara dökülür.

3- Oluşan reaksiyon sonrasında karışım, yavaş yavaş kurur.

4- İşlemin sonunda elde edilen malzeme POLÜGRANÜR'dür (yani Döküm Mermer'dir)

Polügranülile Mermerin farkı nedir?

1-Polügranül hafiftir, Mermer ise ağırdır.

2-Polügranül montajsız tek parçadır, Mermer ise montajlı çok parçalıdır.

3- Polügranül üretimi hızlıdır, Mermer üretimi yavaştır.

4- Polügranül özel ebat ve şekillerde kolayca üretilebilir, Mermerde ise zordur.